O NAS

" Zwracaj uwagę na to co mówią dzieci ... one mogą mieć pomysły, które dorosłym nigdy nie przyszłyby do głowy" Alexander Graham Bell  

MiniLab to pierwsze w Kielcach miejsce, gdzie młodzi naukowcy mogą eksperymentować. Od 2013 roku kształtujemy w dzieciach samodzielność w stawianiu naukowych pytań i zachęcamy do poszukiwania odpowiedzi. Interdyscyplinarne łączenie różnych dziedzin wiedzy wraz z aktualną wiedzą o współczesnym świecie daje szansę uczestnikom warsztatów na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

                MiniLab to nie tylko gotowe wzory i definicje, ale przede wszystkim nabywanie uniwersalnej zdolności krytycznego myślenia, opartej na doświadczeniach laboratoryjnych i eksperymentach. Wykorzystując innowacyjne metody edukacyjne promujemy wśród najmłodszych nauki ścisłe, pozwalając się nimi bawić i cieszyć się odkrywaniem przyrody w praktyce.

Nie ma mało ważnych pytań.  Pytania, które wydają się NAM mało ważne, to pytania, których jeszcze nie rozumiemy…” – Peter Agre, laureat Nagrody Nobla.

 

 

Dr Urszula Wrońska – założyciel MiniLab  i prowadząca zajęcia

Uwielbiam pracować z dziećmi a nauka to moja życiowa pasja. Jestem doktorem nauk biologicznych Polskiej Akademii Nauk. Jednocześnie uwielbiam pracować z dziećmi i zawsze marzyłam, aby pomagać innym zrozumieć zjawiska i procesy zachodzące w otaczającej nas przyrodzie. Aby mieć kwalifikacje do uczenia na wszystkich etapach edukacji szkolnej ukończyłam również Biologię na wydziale Matematyczno-Przyrodniczym na Akademii Świętokrzyskiej (obecnie UJK). Studia wyższe o profilu biologiczno-pedagogicznym oraz studia doktoranckie w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk pozwoliły mi zdobyć solidną wiedzę merytoryczną oraz praktyczną wiedzę laboratoryjną z biologii, chemii, podstaw fizyki czy matematyki statystycznej. Zdobytą wiedzę i doświadczenie chcę przekazywać uczestnikom zajęć, aby w prosty, ale jednocześnie bardzo atrakcyjny i bezpieczny sposób poznali najciekawszą, praktyczną stronę nauk ścisłych.

  

Partnerzy MiniLab


friends     plusik     telegraf     geo park     udjk